Majandustarkavara / raamatupidamisprogrammi valik

Majandustarkavara / raamatupidamisprogrammi valik

 

Allpool on võrdluseks mõned olulised aspektid ja eelised raamatupidamisprogrammide Directo, Merit Aktiva, SmartAccounts, Standard Books ja Simple Books vahel:

 

 1. Kasutusmugavus ja lihtsus:
  • Directo: Directo on tuntud oma kasutajasõbralikkuse poolest, pakkudes intuitiivset ja lihtsasti kasutatavat keskkonda.
  • Merit Aktiva: Merit Aktiva on samuti hinnatud oma lihtsa ja arusaadava kasutajaliidese poolest, mis muudab raamatupidamise haldamise mugavaks.
  • SmartAccounts: SmartAccounts pakub kasutajatele lihtsat ja efektiivset platvormi, mis võimaldab kiiret navigeerimist ja tegevuste tegemist.
  • Standard Books: Standard Books keskendub ka kasutusmugavusele, pakkudes lihtsaid ja arusaadavaid funktsioone raamatupidamise haldamiseks.
  • Simple Books: Nagu nimest nähtub, on Simple Books suunatud lihtsusele ja kasutusmugavusele, võimaldades kiiret ja tõhusat raamatupidamisteenust.
 1. Funktsionaalsus ja võimalused:
  • Directo: Directo pakub mitmekülgset funktsionaalsust, sealhulgas arvete haldamine, lao- ja kliendihaldus ning aruannete genereerimine.
  • Merit Aktiva: Merit Aktiva on täisfunktsionaalne raamatupidamisprogramm, mis hõlmab erinevaid funktsioone nagu ostuarved, müügiarved, palgaarvestus jne.
  • SmartAccounts: SmartAccounts pakub funktsionaalsust, mis hõlmab arvete haldamist, finantsaruannete koostamist, lao- ja projektihaldust jne.
  • Standard Books: Standard Books sisaldab olulisi funktsioone nagu arvete haldamine, aruandlus, laohaldus ja palju muud.
  • Simple Books: Simple Books keskendub põhifunktsioonidele nagu arvete haldamine, kulude jälgimine ja aruannete koostamine.
 1. Integratsioon ja võimalused laiendamiseks:
  • Directo: Directo võimaldab integreerimist teiste süsteemidega ning pakub ka mitmeid laiendamisvõimalusi läbi erinevate lisamoodulite.
  • Merit Aktiva: Merit Aktiva toetab ka integreerimist teiste süsteemidega ja pakub laiendusvõimalusi läbi erinevate moodulite.
  • SmartAccounts: SmartAccounts võimaldab ka integreerimist teiste süsteemidega ja pakub täiendavaid võimalusi läbi erinevate lisamoodulite.
  • Standard Books: Standard Books toetab ka integratsiooni ja pakub lisavõimalusi läbi erinevate moodulite.
  • Simple Books: Simple Books võimaldab integratsiooni ja pakub ka lisamooduleid, mis laiendavad süsteemi funktsionaalsust.

Kokkuvõttes on kõik need raamatupidamisprogrammid kvaliteetsed ja pakuvad olulisi funktsioone raamatupidamise haldamiseks. Valik sõltub sageli konkreetse ettevõtte vajadustest, kasutusmugavusest, funktsionaalsusest ja integreerimisvõimalustest. Soovitatakse võtta arvesse ettevõtte konkreetseid nõudeid ja proovida erinevaid programme enne lõpliku otsuse langetamist.

 

Siin on mõned võimalikud miinused, mida võib seostada raamatupidamisprogrammidega Directo, Merit Aktiva, SmartAccounts, Standard Books ja Simple Books:

 

 1. Directo:
  • Võib olla keeruline suuremahuliste ettevõtete jaoks, kuna süsteem on mõeldud pigem väiksematele ja keskmise suurusega ettevõtetele.
  • Puuduvad mõned täiendavad funktsioonid võrreldes teiste suuremate raamatupidamisprogrammidega.
 1. Merit Aktiva:
  • Kasutajate aruannete kohandamise võimalused võivad olla piiratud võrreldes mõne teise programmiga.
  • Tugiteenuste kvaliteet võib varieeruda sõltuvalt piirkonnast või kasutajate arvust.
 1. SmartAccounts:
  • Võib olla keeruline suuremate ettevõtete jaoks, kuna süsteem on rohkem keskendunud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete vajadustele.
  • Võib esineda mõningaid piiranguid funktsionaalsuse osas võrreldes suuremate ja mitmekülgsemate programmidega.
 1. Standard Books:
  • Kasutajaliides võib tunduda vähem intuitiivne või atraktiivne võrreldes teiste konkurentidega.
  • Mõned täiendavad funktsioonid võivad puududa võrreldes mõne teise programmiga.
 1. Simple Books:
  • Funktsionaalsus võib olla piiratud võrreldes mõne teise suurema ja mitmekülgsema raamatupidamisprogrammiga.
  • Tugiteenuste kvaliteet võib varieeruda ja reageerimisaeg võib olla pikem võrreldes mõne konkurendiga.

Need miinused võivad olla suhtelised ning sõltuvad sageli konkreetse ettevõtte vajadustest ja ootustest. Enne otsuse langetamist on soovitatav teha põhjalik uurimistöö ja proovida erinevaid programme, et leida parim lahendus vastavalt ettevõtte spetsiifikale.

 

Kui arvestada väikeettevõtte vajadusi ja eelistusi:

siis üldiselt võib öelda, et SmartAccounts ja Simple Books on mõeldud rohkem väikestele ettevõtetele ning nende funktsioonid ja kasutusmugavus võivad olla sellistele ettevõtetele sobivamad võrreldes Directo, Merit Aktiva ja Standard Books’iga.

 1. SmartAccounts:
  • Sobib hästi väikeettevõtetele, kuna pakub lihtsat ja intuitiivset kasutajaliidest ning põhilisi raamatupidamisfunktsioone.
  • Võimaldab hõlpsat aruannete koostamist ning saab kohandada vastavalt ettevõtte vajadustele.
 1. Simple Books:
  • Nagu nimigi ütleb, on see mõeldud lihtsaks ja hõlpsaks kasutamiseks väikeettevõtetele.
  • Pakub elementaarseid raamatupidamisfunktsioone, nagu arvete haldamine, kuluaruanded ja pangatehingud.

Need kaks programmi võivad olla heaks valikuks väikeettevõttele, kus on vaja põhilisi raamatupidamisfunktsioone ning kus kasutajad soovivad lihtsat ja kergesti mõistetavat süsteemi. Siiski on soovitatav teha enne lõpliku otsuse tegemist põhjalik uurimistöö ning proovida erinevaid programme, et leida see, mis sobib kõige paremini konkreetse ettevõtte vajadustega.

 

Raamatupidamisprogrammi valikul, mis omab tulevikuperspektiivi ja võimalust pidevaks arendamiseks, on mitmeid olulisi aspekte, mis võivad mängida rolli:

 

 1. Eesti kohalik arendus ja tugi: Kui soovitakse programmi, mida on võimalik arendada ja mis pakub kohalikku tuge, siis Eestis välja arendatud raamatupidamisprogrammid nagu Directo, Merit Aktiva ja Standard Books võivad olla heaks valikuks. Nende programmide arendajad ja tugimeeskond asuvad Eestis, mis võimaldab kiiremat reageerimist ja kohalikku tuge.
 2. Järjepidev arendustegevus: Oluline on uurida, millised on programmi arendamise plaanid ja kuidas see vastab tulevikus kasvavatele vajadustele. Eelista programme, mis pakuvad regulaarseid uuendusi ja täiendusi, et püsida konkurentsis ning vastata muutuvatele seadusandlikele ja tehnilistele nõuetele.
 3. Skalpeeritavus ja andmete mahutamine: Veendu, et valitud programm suudab hõlpsasti hallata suuremaid andmemahte ja skaalub vastavalt ettevõtte kasvule. Tänapäeva raamatupidamisprogrammid peaksid olema võimelised töötlema suuri koguseid tehinguid ja andmeid ilma probleemideta.
 4. Digitaliseerimise võimalused: Kaalu programme, mis pakuvad digitaalsete lahenduste integreerimist, nagu e-arvete süsteemid, automaatne aruandlus, andmete analüüs jne. Sellised funktsioonid aitavad ettevõtetel olla efektiivsemad ja kaasaegsemad.

Lõplik valik sõltub aga kindlasti ettevõtte konkreetsetest vajadustest, suurusest, tegevusalast ja eesmärkidest. On soovitatav teha põhjalik uurimistöö ning kaaluda erinevaid võimalusi enne otsuse langetamist.

 

Tootmisettevõttele sobivaim raamatupidamisprogramm:

sõltub paljudest teguritest, sealhulgas ettevõtte suurusest, vajadustest, eelarvest ja spetsiifilistest nõudmistest. Siiski võin anda üldise ülevaate, milline programm võiks olla paremini sobiv vastavalt nende üldistele omadustele:

 1. Directo: Directo on Eesti päritolu raamatupidamisprogramm, mis pakub laia valikut funktsioone alates finantsarvestusest kuni lao- ja varude haldamiseni. Sellel on mitmekeelne kasutajaliides, mis võib olla kasulik rahvusvahelise äriga tegelevatele tootmisettevõtetele. Samuti pakub see integratsiooni võimalusi teiste süsteemidega nagu e-poodide platvormid, mis võib olla kasulik online-müügi korral. Directol on tootmismoodul kus saab planeerida ja ülesehitada kogu tootmise. Eelise annab kui kõik asub ühes programmis, ka palgaarvestus, sellisel juhul jääb ära andmete ülekandmine ja ühtlustamine eri programmides ja tootmises oluline kuluarvestus, omahind saab samuti kergesti automatiseeritud.
 2. Merit Aktiva: Merit Aktiva on samuti Eesti päritolu programm, mis on suunatud eelkõige väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. See on kasutajasõbralik ja pakub põhifunktsioone raamatupidamiseks, aruandluseks ja palgaarvestuseks. Kuigi see võib olla lihtsam ja sobivam väiksematele ettevõtetele, võib selle funktsionaalsus olla piiratum võrreldes suuremate programmidega.
 3. SmartAccounts: SmartAccounts on pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis võimaldab juurdepääsu andmetele igal ajal ja igalt seadmelt. See pakub mitmekülgseid funktsioone, sealhulgas arvete koostamine, lao- ja varude haldamine ning finantsarvestus. Pilvepõhine süsteem võib olla kasulik juurdepääsu tagamiseks mitmele kasutajale ja paindlikkuse suurendamiseks.
 4. SimpleBooks: SimpleBooks on veel üks Eesti päritolu raamatupidamisprogramm, mis on suunatud väikestele ettevõtetele. See on lihtne ja kasutajasõbralik, pakkudes põhilisi raamatupidamise ja aruandluse funktsioone. Kui ettevõte ei vaja keerukaid funktsioone ja soovib lihtsat ja taskukohast lahendust, võib SimpleBooks olla sobiv valik.
 5. StandardBooks: StandardBooks on Eesti päritolu programm, mis on suunatud erinevatele ettevõtetele, sealhulgas tootmisettevõtetele. See pakub laia valikut funktsioone, sealhulgas lao- ja varude haldamist, finantsarvestust ning aruandlust. StandardBooks võib olla sobiv valik keskmise suurusega ettevõtetele, kes vajavad ulatuslikumat ja mitmekülgsemat raamatupidamislahendust.

 

Tegurid, mis mõjutavad raamatupidamistarkvara maksumust:

 1. Funktsionaalsus: Mida rohkem funktsioone tarkvaral on, seda kõrgem on maksumus. Valige need funktsioonid, mis on teie ettevõtte vajaduste jaoks olulised.
 2. Rakendamine: Arvutipõhine tarkvara võib olla kallim, kuid pakub teatud eeliseid. Veebipõhine tarkvara on tavaliselt odavam, kuid võib piirata aruandlust.
 3. Klienditugi ja koolitus: Kontrollige, kas klienditugi on tasuta või lisatasu eest ning kas tarkvara pakub ka kasutusjuhendit või õpetusvideosid.
 4. Lisatasud ja -kulud: Lisakulud võivad tuleneda täiendustest, hooldusest ja veebipõhise tarkvara majutamisest.

Veenduge, et valitud tarkvara müüja oleks usaldusväärne ning pakuks regulaarseid uuendusi ja tuge probleemide korral.

Enne tarkvara ostmist uurige ka raamatupidamisteenuse pakkujate hindu. Võib juhtuda, et teenuse sisseostmine on kokkuvõttes odavam ja mugavam, kuna teenusepakkuja kasutab juba olemasolevaid tarkvaralahendusi vastavalt teie ettevõtte vajadustele. Samuti tasub ära kasutada raamatupidamistarkvara prooviperioodi, et veenduda selle sobivuses teie ettevõttele. Kaaluge raamatupidamise väljastpoolt tegijatele delegeerimist.

Lõplik valik sõltub ettevõtte konkreetsetest vajadustest, eelarvest, kasutajate arvust ja muudest teguritest. Soovitan tutvuda iga programmi täpsete omaduste ja hindadega ning võimaluse korral teha prooviperiood, et veenduda, milline programm sobib kõige paremini ettevõtte vajadustele.

Loe edasi: https://rpteenus.ee/e-residentsus-ja-selle-taotlemine/

Scroll to Top